Piñatexové bosé boty z ananasových vláken aneb plnohodnotná nesyntetická náhrada kůže z ananasu

Piñatex® je inovativní trvale udržitelný a přírodní veganský materiál eticky vyráběný z vláken ananasových listů. Řekněte ano přírodnímu veganství. Řekněte ano svému zdraví! Dr. Carmen Hijosa v Irsku vlastnila firmu na zpracování kůže a když zjistila, jak je tento proces náročný na energii a znečištění, tak se rozhodla najít alternativu. Když pracovně zavítala na Filipíny, tak si všimla silných a pružných ananasových listů, vedlejšího produktu po sklizni ovoce, který takto může být smysluplně využit s pozitivním dopadem na lidskou pracovní sílu i životní prostředí. Vývoj Piñatexu trval téměř 8 let a výsledkem je patentovaná technologie výroby, která přinese nové zdroje příjmu pro zemědělce v rozvojových zemích. Látka je lehká, měkká, prodyšná, tvárná a snadno se barví. Při výrobě se nepoužívá další voda ani chemie. Listy se po sklizni odkorní, vlákna se využijí na výrobu a zbytkem se pohnojí ananasové plantáže. Na 1m² látky je potřeba 460 ananasových listů. Máte špatné zkušenosti se syntetickými veganskými botami? Máme pro vás dobrou zprávu. Piñatex je stejně odolný, prodyšný a nepromokavý jako pravá kůže! Boty z Piñatexu jsou navíc tak pohodlné a i na barefooty překvapivě lehoučké, že ani nebudete vědět, že na nohách něco máte 🙂

Lokální ručně šité bosé boty ZAQQ s bio bavlněnými ponožkami jako dárek

ZAQQ jsou bosé boty nejvyšší kvality, ručně vyráběné v německém Leipzigu necelé 3 hodiny cesty autem od Prahy. Už není potřeba kupovat boty, které k vám putovaly přes půl světa, kde je šili lidé v nedůstojných podmínkách. V konkurenci dalších značek bosých bot je ZAQQ unikátní kombinací litých podešví, jejich bočním prošitím a absencí lepidla v namáhaných spojích. Vzhledem k tomu, že většina reklamací v obuvnictví jsou rozlepy, tak vám garantujeme, že boty od ZAQQu vám vydrží opravdu dlouho. Ze sortimentu této značky u nás najdete pouze modely z přírodních materiálů (veganský Piñatex a bavlněné plátno, hutněná merino vlna, kůže). Kožené modely jsou vyráběny z prvotřídní tříslovinami činěné kůže, která má kromě absence chemikálií i výrazně lepší vlastnosti než kůže činěná chromičitými solemi. Přírodně činěné kůže tak jsou zdravé na nošení i šetrné k životnímu prostředí.

Ke každým botkám v Souladu dostanete jako dárek bio bavlněné ponožky pro výrazně lepší zážitek z nošení bot. Při výrobě bio bavlny nebyly použity pesticidy a při zpracování nebyla použita žádná chemie, takže nejen že si bavlna zachovala své původní vlastnosti funkčního materiálu, ale kůží se vám do těla nedostanou ani žádné škodlivé látky a nebudou vám zapáchat nohy ani po několika dnech nošení ponožek. To vše v botách z dýchajících přírodních materiálů. Poznejte rozdíl celkového Souladu!