Levnější cena obuvi a oblečení logicky podporuje levnější zisk přírodních materiálů, vznik umělých materiálů na bázi ropy (plastu), levnější pracovní podmínky a levnější dovozy z levnějších zemí světa. Klasický módní průmysl se právem nazývá “Race to the bottom” závodem ke dnu.

Levné oblečení neexistuje a cenu platíte ve zdraví. Důsledek použití nepřirozené obuvi a umělého oblečení je denně nepřirozený pohyb těla s dýcháním toxických materiálů ve dne v noci.

44

milliard placených ortopedií díky špatně padnoucím botám v USA (ČR statistiku nemá).

8

milliard litrů ropy použito ročně k výrobě umělých vláken polyesteru, polyamidu, polyakrylu, polyuretanu, nylonu a elastanu.

2

% bot a oblečení ve vyspělých zemích je vyrobeno lokálně na domácím trhu bez dovozu.

Malé do špičky střižené neohebné boty s podpatky mohou způsobit deformace chodidel známé jak vbočený palec hallux valgus, kladívkové prsty, ploché nohy, patní ostruhy, plísně či větší náchylnost k vymknutí kotníku, zlomenině, přetržení achillovy šlachy či jinému úrazu.
Módní průmysl je druhý nejšpinavější po ropě. Genetické modifikace a chemický zisk materiálu představuje 25% produkce veškeré toxické chemie a znečišťuje 2 miliardy litrů vody ročně. 1/4 váhy oblečení nosíte pouze jeho chemikálie.
Z Číny se továrny stěhují do zemí ještě levnější práce jako Bangladéš, Pakistán, Filipíny a do chudé Afriky, kam se dále exportují surové materiály ke zpracování, než se opět vracejí  zpět k exportu na koncový trh. Neexistuje přesné vyčíslení dopadu eskalující světové logistiky.

SOULAD je zdravý a přirozený život.

Složení chodidla je 200 000 nervových zakončení, 33 svalů, 28 kostí a 19 šlach potřebujících ke správné funkci volný prostor, přirozený pohyb a správný cit okolí neboli propriocepci, které dovolí pouze ve špičce široká, všemi směry ohebná a rovnou podrážkou tenká obuv. Více v principech
Jako česká férová značka se kampaní Fashion Revolution hlásíme ke krásné i etické, transparentní a udržitelné módě. Používáme přirozeně rostoucí přírodní materiály certifikace GOTS (Global Organic Textile Standard) včetně všech komponentů (nitě, štítky, lemovky, pruženky, tkaničky,…). Více v principech
Poznejte ševce, návrháře, krejčovou, švadlenu či pletařku Vašich věcí. Poctivá práce v dobrých podmínkách zvyšuje kvalitu a trvalou hodnotu věcí, kdy méně opravdu kvalitních věcí znamená více prostoru pro Váš život v čistším a příjemnějším životním prostředí.

Není důvod denně žít v nepřirozených botách a dýchat toxické oblečení zamezující souladu. Lokálně a ručně šité bosé barefoot boty a bio organické oblečení denně představují nejbližší životní prostředí těla. Přirozené tvary, plná flexibilita a čistota materiálů ladí Váš život každým krokem a dechem.

Obujte zdraví a oblečte přirozenost.