SOULAD I local I natural I handmade.

Vítejte v Souladu!

Poznejte svět BIO & BAREFOOT české ruční výroby z přírodních materiálů v maximálně přirozené kvalitě a čistotě! Barefoot shoes neboli bosá obuv s širokou špičkou a plnou ohebností bez podpatku společně s netoxickým bio organickým oblečením v čistě přírodním složení bez škodlivé chemie společně zařizují zdravou a přirozenou funkci Vašich chodidel a celých těl. A vypadají také skvěle!

Vize & Záměr

Důvodem vzniku Souladu je založení bio etické ekologické transparentní výroby  v maximální kvalitě ruční práce poctivých lidí. Vizí v Souladu je uvědomělý člověk, který svým denním rozhodnutím zlepšuje svůj život i své okolí. Veškeré prostředky z nákupu putují přímo do výroby a obnovují tradiční ruční výrobu bez dovozu ve zdravém a přirozeném prostředí. Žijte v Souladu i Vy!

Tlak na co nejlevnější obuv a oblečení (tudíž výrobu) podporuje chemické pěstování a toxické zpracování přírodních materiálů, vznik syntetických materiálů na bázi ropy a plastu, nelidské pracovní podmínky a masivní dovozy z nejchudších zemí.

Současný oděvní průmysl se nazývá volným překladem Race to the bottom čili závodem ke dnu.

44

milliard korun placené ortopedií díky špatně padnoucím botám v USA (ČR takovou statistikou nedisponuje)

8

milliard litrů ropy použito ročně k výrobě umělých vláken polyesteru, polyamidu, polyakrylu, polyuretanu, nylonu a elastanu (spandex, lycra)

2

% bot a oblečení vyspělých zemích vyrobeno na domácím trhu

Barefoot Flatshoes

Malé neohebné boty s podpatky střižené do špičky logicky způsobují deformace chodidel známé jak vbočený palec hallux valgus, kladívkové prsty, ploché nohy, plísně či ostruhy.

Neuvěřitelně živé složení chodidla s 200 000 nervovými zakončeními, 33 svaly, 28 kostmi a 19 šlachami potřebuje ke správné funkci především volný prostor, častný pohyb a správný polohocit (propriocepci). Choďte bosí či noste obuv, která takové vlastnosti dovoluje a líbí se Vám! Více důvodů např. na Ahinsashoes.cz

Bio organické oblečení

Klasický textilní a obuvnický průmysl je druhý nejšpinavější po ropném odvětví. Genetické modifikace, umělé pěstování, zpracování a barvení představují  25% produkce veškeré průmyslové chemie a znečišťují přes 2 milliardy litrů čerstvé vody ročně. 1/4 hmotnosti kusu oblečení bývá chemie potřebná  k jeho vzniku.

Biobavlna, len, konopí jsou pěstovány přirozeně a kontrolované nejvyšším certifikátem GOTS (Global Organic Textile Standard). Kůže je hlavní dýchající orgán a tělo je z 2/3 voda a je nezbytné je pro zdraví obklopit čistým prostředím. Více důvodů např. na Biotextil.info

Lokálnost & Soběstačnost

Z Číny se v současnosti textilní továrny stěhují do zemí chudších pracovní síly jako Bangladéš, Vietnam, Pakistán, Filipíny a nově do Afriky, kam se dále exportují surové materiály ke zpracování, než se opět vracejí či posílají na koncový trh. Neexistuje přesné vyčíslení dopadu eskalující světové logistiky.

Poznejte ševce, návrháře, krejčovou, švadlenu či pletařku Vašich oblíbených věcí. Věříme, že poctivá práce zvyšuje kvalitu a hodnotu oblíbenosti nových věcí, které vede k lepší péči o ně a delší životnosti. Věříme v minimalismus, kdy méně opravdu kvalitních věcí na celý život znamená méně konzumu a více pro životní zážitky v lepším prostředí.   Více důvodu např. na Pribehbot.cz