KVALITU ŽIVOTA PŘEDSTAVUJE JEHO ZDRAVÍ.

“Aneb čím dýcháme a na čem stojí celé tělo?”

88%

lidí má problémy s chodidly / koleny / kyčlemi / zády kvůli špatně padnoucím botám

Chodidlo má 200 000 nervových zakončení, 33 svalů, 28 kostí a 19 šlach potřebujících k zdravému životu volný prostor a nezkreslený polohocit neboli propriocepci. Pohybujte se stabilněji a bezpečněji díky přirozeně široké špičce na ohebné a rovné podrážce dovolující přirozené použití celé nohy. Uzdravte nemoci (vbočený palec hallux valgus, kladívkové prsty, ploché nohy, ostruhy, plísně, ..), napravte držení těla (bolesti kolen, kyčlí, zad, krku, ..) a předejděte zraněním (vymknutí kotníku, zlomenině, přetržení achillovy šlachy, ..). Spolupracujeme s fyzioterapeuty, lektory TČM a trenéry přirozeného pohybu.

100%

civilizačních nemocí způsobuje nepřirozené nejbližší životní prostředí člověka jako obuv a oblečení

Civilizační nemoci (rakovina, mrtvice, infarkt, cukrovka, alzheimer, kožní problémy…) jsou zapříčiněny nepřirozeným prostředím člověka. Z pohledu těla je nejbližším životním prostředí obuv a oblečení, které ho denně nejvíce ovlivňuje. Kůže je významný dýchací orgán a tělo je až 2/3 voda. Syntetický (polyester, ..) či toxicky zpracovaný (běžná bavlna, ..) textil je neustále vdechovaná ropa / plast s průmyslovou chemií, zásadně ničící jeho zdraví. Dýchejte oblečení z přírodně rostoucích materiálů v bio kvalitě (bez chemie) všemi komponenty (nit, štítek, tkaloun, pruženka,..) a uzdravte se sami. Jako poctivá česká značka se hlásíme k transparentní módě Fashion Revolution.

99%

z bilionu ročně vyrobených nákupních tašek skončí v přírodě s rozkladem stovek až tisíců let

Moře a vnitrozemské vody jsou zahlceny makro a mikro plasty tvořených obaly a umělým textilem, dostávající se zpět do lidského těla ve vodě obsažené v jídle a pití. Miliardy umělých jednorázových tašek a pytlíků nahradí bezobalové tašky a nákupní pytlíky z 100% přírodních materiálů v bio kvalitě zařizující tzv. zero waste nulový odpad. Vybavujeme a podporujeme bezobalové obchody.

CO MÁTE PRÁVĚ TEĎ NA SOBĚ?

Tričko, kalhoty, ponožky, boty, nějaké spodní prádlo… vzpomenete si na to, jak jste je kupovali, jak vypadal obchod a lidé, kteří v něm pracovali?

Zkuste se ponořit trochu hlouběji. Co se s oblečením dělo, než jste ho poprvé vzali do ruky? V kolika obalech bylo zabaleno? Jak se vůbec do obchodu dostalo? A kdo ho zabalil a poslal na dalekou cestu? Představte si ruce, které ho šily a jiné, které nabarvily a utkaly látku. A ještě hlouběji, až k zemědělci a k semínku bavlny, klíčícím v půdě.

Tolik práce. Tolik sil. Tolik energie.

A teď si vzpomeňte, kolik jste v obchodě zaplatili. Hodně, nebo tak málo, že by snad kupovat nové kusy vyšlo levněji, než prát?

Dlouhá léta jsme se radovali, že si můžeme koupit stále víc a víc hezkého a moderního oblečení. Levný polyester od 60. let postupně nahradil vlnu, kožešiny i hedvábí a zjednodušil údržbu. Asijské šičky pracují za tak nízké mzdy, že vůbec nemusíme přemýšlet nad cenou. Obchody jsou všude, vždy plné a barevné a předhánějí se ve výhodnějších nabídkách. Triko za 70 korun? Nekup to!

Jenže všechno něco stojí. A po desetiletích rozmachu začínají přicházet první účty. Oděvní a textilní průmysl se staly největšími znečišťovateli planety. Každý den se vyhodí tuny prakticky nového oblečení, nehledě na to, že i pro samotné výrobce je praktičtější neprodané kusy spálit, než se snažit o jejich využití. Tlak na cenu vede k ignorování nákladných bezpečnostních opatření, odpady z barvení a zpracování jsou vypouštěny do řek. Poptávka po levných přírodních vláknech vede k devastaci životního prostředí. Afrika je zaplavena secondhandovými hadrami, které pohřbívají místní výrobce. Všechno je však daleko a neviditelné. Dokud to nezazvoní přímo u našich dveří.

Dokud se nám chemikálie z oblečení nezadřou pod kůži a nezpůsobí nemoc.

Dokud mikroplasty z uvolněné praním nezakalí pitnou vodu.

Dokud se nám v nevhodných botách nezdeformují chodidla.

Dokud nepřicházíme o práci, protože domácí výroba není schopna konkurovat.

A i to všechno jsme schopni a občas i nuceni odpustit.

Přejeme si však, abyste to už nikdy nemuseli dělat. Usilujeme o SOULAD mezi tělem a duší, přírodou a městem, udržitelností a módou.Nabízíme vám kompletní sortiment pro každodenní život v souladu s planetou i vlastními potřebami.

Stylové barefoot boty od různých evropských výrobců a v různých cenových hladinách. Oblečení z bio bavlny s původem dohledatelným až k semínku, navrhované v Praze a šité ve Středních Čechách.  Ručně pletené a háčkované doplňky, z čisté ovčí vlny nebo zbytkové příze, vyrobené s láskou po celé ČR. A batohy a tašky lokálních řemeslníků, ve kterých odnosíte klidně i materiál na stavbu.

Všechno co nabízíme, testujeme sami na sobě. V ostrém provozu kanceláří, ve městě i v divočině. Pereme, špiníme, sušíme a žehlíme. Chodíme v dešti i sněhu, boty testujeme za volantem i na byznysových schůzkách. Abychom si byli jisti, že to má smysl, že za své peníze dostanete kvalitu, která už něco vydrží. Přejeme si, abyste se mohli každý den cítit ve své kůži, pohodlně a stylově. A když u toho pomůžeme zlepšit život všechno na Zemi, tím lépe.