KVALITU ŽIVOTA PŘEDSTAVUJE JEHO ZDRAVÍ.

“Aneb čím a co dýcháme a na čem stojí celé tělo?”

SOULAD je duše, tělo a příroda. Vyrábíme bio organické oblečení, bosou barefoot obuv a šetrné zerowaste doplňky s dárky pro celou rodinu i domácí mazlíčky s nejlepšími možnými vlastnostmi – lokálně z přírodních materiálů v bio kvalitě. Pořádáme soběsta(te)čné semináře ladící ty největší základy zdraví, včetně lekcí přirozeného pohybu, chodidla, chůze a běhu pro každého, individuálně i skupinově, v přírodě, po firmách i u Vás doma. S láskou a pokorou ke všemu a všem.

80%

lidí má problémy s chodidly / kotníky / koleny / kyčlemi / zády kvůli špatně padnoucím botám

Chodidlo má 200 000 nervových zakončení, 33 svalů, 28 kostí a 19 šlach potřebujících k zdravému životu volný prostor a nezkreslený polohocit neboli propriocepci. Pohybujte se stabilněji a bezpečněji díky přirozeně široké špičce na ohebné a rovné podrážce dovolující přirozené použití celé nohy. Uzdravte nemoci (vbočený palec hallux valgus, kladívkové prsty, ploché nohy, ostruhy, plísně, ..), napravte držení těla (bolesti kolen, kyčlí, zad, krku, ..) a předejděte zraněním (vymknutí kotníku, zlomenině, přetržení achillovy šlachy, ..). Navštivte naše lekce a přednášky s významnými fyzioterapeuty, ortopedy, lektory TČM a trenéry celkově přirozeného pohybu.

44 miliard dolarů (a spousty hodin času) je ročně strávených na klasické ortopedii či fyzioterapii v USA (ČR takovou statistiku nemá) díky špatně padnoucím botám. Působením gravitace váha těla tlačí každým krokem na chodidlo a to jako razítko obtiskne tvar obuvi. Dejte si nohu zezhora přes svou botu či si vyndejte vložku nebo stélku a stoupněte si na ni bosou nohou. Vidíte rozdíl?

100%

civilizačních nemocí způsobuje nepřirozené nejbližší životní prostředí (a tudíž chování) jako obuv a oblečení

Dle definice jsou civilizačních nemoci (rakovina, mrtvice, infarkt, cukrovka, Alzheimer, kožní problémy, atd.) zapříčiněny nepřirozeným životním prostředím člověka. Z pohledu těla člověka je nejbližším životním prostředí obuv a oblečení, kterým je denně pokryto (oblečení) a různě zdeformováno (obuv) a jelikož je kůže největší orgán člověka, také s dýchací a trávicí funkcí, a tělo je až 2/3 voda, tak syntetický, civilizační, textil (polyester, polyamid, atd.) či toxicky a geneticky upravený (běžná bavlna) materiál je neustále vdechovaná ropa / plast a civilizační chemie, zásadně ničící zdraví celku. Dýchejte oblečení z přírodně rostoucích materiálů v bio kvalitě (bez průmyslové chemie) všemi komponenty (nit, štítek, tkaloun, pruženka,..) a uzdravte sami sebe. Odměnou Vám navíc bude úžasná pohodlnost a přirozená termoregulace nezničených přírodních vláken. Navštivte nás na přednáškách a akcích poctivé a transparentní módy Fashion Revolution.

8 miliard litrů ropy je vytěženo a použito každý rok k výrobě umělých, syntetických, plastových a textilních vláken. Módní průmysl je dle statistik druhý nejšpinavější po tom čistě ropném. Genetické modifikace a hospodaření založené na průmyslové chemii představuje 25% produkce veškeré toxického odpadu a znečišťuje 2 miliardy litrů vody ročně. Dle výzkumu i 100% bavlněné zboží z dnešní bavlny bez bio certifikátu obsahuje 1/4 váhy pouze jeho chemikálie jako barvidla, čistidla, změkčovadla a podobně, nemluvě opět o umělých nití, povinných štítkách, lemovkách a ostatních komponentech. Zapomeňte na upcycling a recycling vyrábějících z odpadu či již použitých umělých věcí, pro Vaše tělo to zkrátka není dobré.

99%

z bilionu ročně vyrobených nákupních tašek skončí v přírodě s rozkladem stovek až tisíců let

Moře a vnitrozemské vody jsou zahlceny makro a mikro plasty tvořených obaly a umělým textilem, dostávající se do lidského těla ve vodě obsažené v potravinách v obchodních řetězcích a restauracích, které z takové vody pocházejí. Miliardy tun a litrů ropy spotřebované k výrobě plastových tašek, pytlíků a syntetických vláken (polyester, polyamid, polyuretan, nylon, silon, atd.) nahradí bezobalové tašky a pytlíky, spolu s batohy a kabelkami z 100% přírodních materiálů v bio kvalitě zařizující tzv. zero waste nulový odpad. Navštivte spřátelené bezobalové obchody.

2% bot a oblečení se ve vyspělých zemích vyrobí lokálně na domácím trhu bez dovozu. Z Číny se továrny stěhují do zemí ještě levnější práce jako Bangladéš, Pakistán, Filipíny a do chudé Afriky, kam se dále exportují surové materiály ke zpracování, než se opět vracejí zpět k exportu na koncový trh. Neexistuje přesné vyčíslení dopadu geometricky rostoucí světové logistiky se vším svým odpadem.

CO MÁTE PRÁVĚ TEĎ NA SOBĚ?

Tričko, kalhoty, ponožky, boty, nějaké spodní prádlo… vzpomenete si na to, jak jste je kupovali, jak vypadal obchod a lidé, kteří v něm pracovali?

Zkuste se ponořit trochu hlouběji. Co se s oblečením dělo, než jste ho poprvé vzali do ruky? V kolika obalech bylo zabaleno? Jak se vůbec do obchodu dostalo? A kdo ho zabalil a poslal na dalekou cestu? Představte si ruce, které ho šily a jiné, které nabarvily a utkaly látku. A ještě hlouběji, až k zemědělci a k semínku bavlny, klíčícím v půdě.

Tolik práce. Tolik sil. Tolik energie.

A teď si vzpomeňte, kolik jste v obchodě zaplatili. Hodně, nebo tak málo, že by snad kupovat nové kusy vyšlo levněji, než prát?

Dlouhá léta jsme se radovali, že si můžeme koupit stále víc a víc hezkého a moderního oblečení. Levný polyester od 60. let postupně nahradil vlnu, kožešiny i hedvábí a zjednodušil údržbu. Asijské šičky pracují za tak nízké mzdy, že vůbec nemusíme přemýšlet nad cenou. Obchody jsou všude, vždy plné a barevné a předhánějí se ve výhodnějších nabídkách. Triko za 70 korun? Nekup to!

Jenže všechno něco stojí. A po desetiletích rozmachu začínají přicházet první účty. Oděvní a textilní průmysl se staly největšími znečišťovateli planety. Každý den se vyhodí tuny prakticky nového oblečení, nehledě na to, že i pro samotné výrobce je praktičtější neprodané kusy spálit, než se snažit o jejich využití. Tlak na cenu vede k ignorování nákladných bezpečnostních opatření, odpady z barvení a zpracování jsou vypouštěny do řek. Poptávka po levných přírodních vláknech vede k devastaci životního prostředí. Afrika je zaplavena secondhandovými hadrami, které pohřbívají místní výrobce. Všechno je však daleko a neviditelné. Dokud to nezazvoní přímo u našich dveří.

Dokud se nám chemikálie z oblečení nezadřou pod kůži a nezpůsobí nemoc.

Dokud mikroplasty z uvolněné praním nezakalí pitnou vodu.

Dokud se nám v nevhodných botách nezdeformují chodidla.

Dokud nepřicházíme o práci, protože domácí výroba není schopna konkurovat.

A i to všechno jsme schopni a občas i nuceni odpustit.

Přejeme si však, abyste to už nikdy nemuseli dělat. Usilujeme o SOULAD mezi tělem a duší, přírodou a městem, udržitelností a módou.Nabízíme vám kompletní sortiment pro každodenní život v souladu s planetou i vlastními potřebami.

Stylové barefoot boty od různých evropských výrobců a v různých cenových hladinách. Oblečení z bio bavlny s původem dohledatelným až k semínku, navrhované v Praze a šité ve Středních Čechách.  Ručně pletené a háčkované doplňky, z čisté ovčí vlny nebo zbytkové příze, vyrobené s láskou po celé ČR. A batohy a tašky lokálních řemeslníků, ve kterých odnosíte klidně i materiál na stavbu.

Všechno co nabízíme, testujeme sami na sobě. V ostrém provozu kanceláří, ve městě i v divočině. Pereme, špiníme, sušíme a žehlíme. Chodíme v dešti i sněhu, boty testujeme za volantem i na byznysových schůzkách. Abychom si byli jisti, že to má smysl, že za své peníze dostanete kvalitu, která už něco vydrží. Přejeme si, abyste se mohli každý den cítit ve své kůži, pohodlně a stylově. A když u toho pomůžeme zlepšit život všeho přirozeného na Zemi, tím lépe.