Bosé boty z hutněné merino vlny s alpaka oblečením a doplňky aneb bezúdržbové univerzály na celý život

Velmi odolné a naprosto bezúdržbové boty z hutněné merino vlny si zamilujete na první obutí. A lisované černé QICE jsou naprostý unikát! Boty jsou neuvěřitelné lehké, ohebné a pocitově jako bačkůrky. Merino vlna je přírodní materiál s úžasnými vlastnostmi.

  • Je trvanlivý, protože komplexní buněčná struktura přírodních vláken je flexibilní a výrazně odolná proti poškození.
  • Je antibakteriální, protože přírodní vlákna neznehodnocená chemickým procesem, jsou přirozeně antibakteriální a zabraňují růstu bakterií včetně vzniku zápachu či plísní.
  • Je termoregulační, protože všechna přírodní vlákna, neznehodnocená chemickým procesem při zpracování, regulují teplotu, v zimě zahřejí a v létě ochladí.
  • Je prodyšný, protože přírodní vlákna dýchají odvedením vlhkosti z povrchu a následným odpařením. Snižují pocení a chemicky nezpracovaná vlákna jsou prodyšnější.
  • Je obnovitelný,  přirozeně rostoucí vlákno je obnovitelný zdroj, v čisté podobě snadno recyklovatelný a přírodně rozložitelný.
  • Lisovaná merino vlna vypadá velmi elegantně a vlastnostmi, vzhledem, strukturou i tloušťkou připomíná velmi jemný semiš.
  • Hutněná (plstěná) merino vlna je přirozeně vodě-odpudivá a naprosto bezúdržbová. Vydrží lehký déšť, je odolná vůči zašpinění a poškození a samo-čistí se ve vlhku (lehké nečistoty můžete odstranit hadříkem nebo měkkým kartáčem, na velké znečištění použijte vlhký hadřík. Ošetřit je také můžete jakýmkoliv přípravkem s obsahem lanolinu).

U modelu LIQE a dětských merino KIUU je z hutněné (plstěné) merino vlny svršek i vnitřek bot. Jde o model z čistě přírodních materiálů. U QICE Black je svršek i vnitřek bot z unikátní lisované merino vlny. Pokud potřebujete vysoké nepromokavé boty z čistě přírodních materiálů, které vám dlouho vydrží, tak doporučujeme právě tyto černé QICE. Mohou se pochlubit těmi nejlepšími vlastnosti, špičkovou kvalitou, jsou elegantní, pohodlné a kvůli jejich výrobě nemuselo umřít žádné zvíře. U QICE Blue a Grey je svršek z hutněné merino vlny a uvnitř boty je z nepromokavé mikro-vlákenné membrány.

Lokální ručně šité bosé boty ZAQQ a KIUU s bio bavlněnými ponožkami jako dárek

ZAQQ jsou bosé boty nejvyšší kvality, ručně vyráběné v německém Leipzigu necelé 3 hodiny cesty autem od Prahy. Už není potřeba kupovat boty, které k vám putovaly přes půl světa, kde je šili lidé v nedůstojných podmínkách. V konkurenci dalších značek bosých bot je ZAQQ unikátní kombinací litých podešví, jejich bočním prošitím a absencí lepidla v namáhaných spojích. Vzhledem k tomu, že většina reklamací v obuvnictví jsou rozlepy, tak vám garantujeme, že boty od ZAQQu vám vydrží opravdu dlouho. Ze sortimentu této značky u nás najdete pouze modely z přírodních materiálů (veganský Piñatex a bavlněné plátno, hutněná merino vlna, kůže). Kožené modely jsou vyráběny z prvotřídní tříslovinami činěné kůže, která má kromě absence chemikálií i výrazně lepší vlastnosti než kůže činěná chromičitými solemi. Přírodně činěné kůže tak jsou zdravé na nošení i šetrné k životnímu prostředí.

Ke každým botkám v Souladu dostanete jako dárek bio bavlněné ponožky pro výrazně lepší zážitek z nošení bot. Při výrobě bio bavlny nebyly použity pesticidy a při zpracování nebyla použita žádná chemie, takže nejen že si bavlna zachovala své původní vlastnosti funkčního materiálu, ale kůží se vám do těla nedostanou ani žádné škodlivé látky a nebudou vám zapáchat nohy ani po několika dnech nošení ponožek. To vše v botách z dýchajících přírodních materiálů. Poznejte rozdíl celkového Souladu!